Akullore me Çokollate

Akullore Shtëpie pa Vezë – Receta Plot Freski

Kjo do të jetë receta më e shijshme e akullores kremoze që do të përgatisni në shtëpi. Për të gjithë...

Akullore Me Biskotë, Çokollatë Dhe Vanilje – Receta e Plotë

Akulloret që vijnë në formën e një sanduiçi,  janë një mënyrë fantastike për të shijuar diçka të ëmbël e të...

Ushqimet Që Nuk Duhet Të Hani Para Se Të Flini

Gjumi i natës konsiderohet si i “shenjtë” si nga shkenca dhe pa dyshim nga shumica e njerëzve. Nevoja fiziologjike për...

Shijet e Preferuara të Nënë Terezës

Emri i saj ka lënë në mendjet e miliona njerëzve shijen e dashurisë dhe mirësisë. Shqiptarja më e njohur në...