nga AgroWeb më 12 August, 2022

Patëllxhanë me Salcë Domatesh të Pjekur në Furrë

Patëllxhanët janë nga perimet që kombinohen më lehtë me çdo gatim. Turlia me patëllxhanë, gjella, fërgesa e deri tek turshitë me këtë perime janë nga delikatesat më të preferuara të kuzhinës. Përtej shijes së mirë patëllxhanët janë një burim i vërtetë vlerash, ato përmbajnë vitamina C, K, B6, magnez, fosfor, bakër, fibër, acid folik, potas […]

nga AgroWeb më 29 December, 2021

Antipastat, Tradita e Veçantë e Festave – Si të Përgatisni të Duhurat

Tryezat e mëdha përtej gazit e haresë që mbledhin rreth vetes, janë edhe një shembull i mirë i shtrimit të traditës. Janë vendi ku mblidhen kujtimet e mira, bisedat e ngrohta e ku nuk mungon asnjëherë shija. Më e famshmja ndër to është tryeza e Vitit të Ri për të cilën angazhohet e gjithë familja. […]

nga AgroWeb më 12 November, 2021

Salcë me Mëlçi Pule – Si të Përgatisni Recetën e Famshme

Nëse jeni familiar me kuzhinën italiane me siguri që keni dëgjuar për patenë e famshme të mëlçive të pulës. Kjo traditë që vjen më saktësisht nga Toskana është një shoqëruese shumë interesante dhe e shijshme për pjatat tuaja. Shija e fortë e mëlçive dhe përbërja kremoze që kjo pate ofron kur shoqërohet me bukën e […]