nga AgroWeb më 13 October, 2022

Tavë me Patëllxhanë, Biftek dhe Djathë – Shije dhe Aromë e Veçantë

Mishi me perimet janë një kombinim perfekt që i shkon çdo tryeze. Aq më shumë kur janë të pjekur e plot aromë e shije të mirë. Një gatim të tillë në tavë ju sugjerojmë edhe në recetën e sotme nga AgroWeb.org. Atë mund ta gatuani kur keni miq të ftuar në shtëpi apo gjatë të […]

nga AgroWeb më 18 May, 2021

Biftek i Tiganisur Me Salcë Barishtesh – Shije e Përsosur

Recetat e gatimit të mishit dhe biftekut në veçanti janë shumë të larmishme që do të thotë se ngrënia e një bifteku nuk ka përse të jetë e mërzitshme. Bifteku mund të kombinohet me salcra të ndryshme që pasurojnë shijen e tij dhe ofrojnë një eksperiencë të këndshme në tryezë. Biftek i Tiganisur Me Salcë […]