nga AgroWeb më 14 July, 2022

Karbohidratet apo Yndyrnat – Cilat Ju Pengojnë për të Humbur Peshë?

Keni menduar ndonjëherë se cila është dieta e duhur për ju? Të humbasësh në peshë duket se është mision i pamundur për disa dhe fare e thjeshtë për të tjerë. Për këtë ka një arsye të fortë që qëndron pas. I gjithë sekreti qëndron tek dieta e duhur dhe zgjedhja e duhur e saj. Ndër […]

nga AgroWeb më 18 March, 2022

Nëse Jeni Kurioz Për Dietën Keto Mund Të Provoni Këto Receta

Kohët e fundit, dieta Keto ka qenë mjaft e përfolur dhe shpesh duket sikur çdo herë ka një dietë të re me më pak ose aspak karbohidrate. Dieta Keto është në thelb një dietë me yndyrna të larta, me proteina dhe me pak karbohidrate. Edhe pse mund të jetë e dobishme për disa njerëz, mos […]