nga AgroWeb më 13 September, 2022

Dieta Mesdhetare – Më e Mira dhe Plot Vlera për Shëndetin

Pohimi se popullsitë e vendeve mesdhetare jetojnë më gjatë dhe janë më të shëndetëshëm se ata të vende të tjera, mesa duket po gjen një përgjigjje. Çelësi i jetesës së mirë mund të jetë pikërisht stili i të ngrënurit dhe ajo që quhet Dieta Mesdhetare. Kjo dietë është një ndër trashigimitë dhe pasuritë më të […]

nga AgroWeb më 21 July, 2022

Dieta e Re Mesadhetare – Më Shumë Jeshillëqe në Pjatë

Dieta Mesdhetare është zgjedhur për disa vite me rradhë si një ndër dietat më të shëndetshme në botë. Kjo pasi përmban sasitë e duhura të proteinave, karbohidrateve dhe yndyrnave. Në një dietë të zakonshme mesdhetare do të gjeni shumë vaj ulliri, bulmet, peshk dhe fruta e perime. Të cilat ju ndihmojnë të keni një trup […]