nga AgroWeb më 22 August, 2022

Kasatë me Biskota dhe Çokollatë – Receta e Shpejtë në Shtëpi

Nuk ka rëndësëi nëse jeni një kuzhinier i vjetër apo një i pasionuar i ri pas kuzhinës, kur vjen puna tek recetat e shpejta e të thjeshta nuk ka ndonjë ndasi. Të gjithë i duan gatimet e shpejta e shumë të shijshme e sidomos në verë ku qëndrimi për kohë të gjata në kuzhinë është […]

nga AgroWeb më 18 August, 2021

Çfarë të Konsumoni në Verë? Sallatë të Ftohtë me Bizele dhe Kos

Bizelet janë një nga bimët më të kultivuara në të gjithë botën. E mira e tyre është se mund t’i ruani e t’i konsumoni përgjatë gjithë vitit e të merrni plot vlera për organizmin. Megjithatë jeni pikërisht në stinën kur ato janë të freskëta e të shijshme, ndaj përfitoni nga rasti për t’i gatuar sa […]

nga AgroWeb më 5 July, 2021

Supë e Ftohtë me Kastraveca – Shije dhe Shëndet në Tryezë

Një supë e lehtë dhe e ftohtë është vakti perfekt për drekat e nxehta të verës. Mund të keni dëgjuar për “Gazpacho”, supën e ftohtë me domate, por receta e sotëme që AgroWeb.org sjell për ju është akoma më e veçantë. Kastravecët e shijshëm, të lehtë e të freskët mund t’i gatuani fare mirë edhe […]