nga AgroWeb më 10 June, 2022

Tiramisu Me Limon – Receta e Veçantë

Një ëmbëlsirë e freskët dhe kremoze, e lehtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur, ideale për të përfunduar një drekë në pranverë dhe verë. Kjo recetë ndryshon nga tradicionalja sepse është më e lehtë dhe e freskët në shije falë kremit të limonit. Provoni ta përgatisni që sot këtë recetë të mrekullueshme që AgroWeb.org sugjeron, […]

nga AgroWeb më 11 November, 2020

Mollë të Karamelizuara me Arra – Ëmbëlsi Krokante

Ndonjëherë kërkojmë për ëmbëlsira të shpjeta dhe të thjeshta, madje edhe që të mos na lodhin me shumë përbërës. AgroWeb.org ju sugjeron të provoni mollët e karamelizuara me arra korkante. Duke qenë se kjo ëmbëlsirë jep edhe shijen vjeshtore, i përket plotësisht kohës së tanishme. Mund t’i shijoni sa herë që të dëshironi për t’i […]