Farat Chia

6 Farat më të Mira për Shëndetin e Gjithë Organizmit

Farat janë një prej thesareve më të mëdha të njerëzimit. Ato ofrojnë shumë proteina, acide yndyrore, minerale dhe vitamina të...

Receta Ideale e Mëngjesit Për Personat Me Diabet

Ndonjëherë ndodh që edhe pse të mos keni ngrënë darkë, normal e sheqerit në gjak në mëngjes të jenë pak...

A Shkakton Efekte Anësore Konsumi i Farave Chia? – Cilët Persona Duhet t’i Shmangin

Këto fara të vogla por të fuqishme vijnë nga bima Salvia Hispanica, dhe përmbajnë një sërë vlerash ushqyese dhe përfitimesh...

Kurat Natyrale për Qarkullim më të Mirë të Gjakut dhe Kundër Trombozës

Sipas ekspertëve, mpiksja e gjakut në vena e njohur ndryshe si trombozë ka një ndikim negativ në të gjithë organizmin....

Qofte të Shijshme e të Shëndetshme me Fara Chia

Alergjitë ndaj glutenit apo vezës janë ndër më të përhapurat në botë. Por këto dy përbërës gjenden absolutisht kudo në...

Përdorimet e Farave Chia – Kombinimet për më Shumë Vlera

Fara Chia janë fara të vogla të zeza nga bima Salvia Hispanica e cila bën pjesë në të njëjtën familje...

Pudingu me Fara Chia, Receta e Ëmbël që Shuan Nepsin

Fara Chia janë fara të vogla të zeza nga bima Salvia Hispanica e cila bën pjesë në të njëjtën familje...

Puding Shtëpie – Receta e Shpejtë me Ëmbëlsi të Lehtë

Pudingu është një ëmbëlsirë të cilës nuk mund t’i rezistosh dot. Ai është një mënyrë shumë e mirë për të...

Gjashtë Ushqimet Më Të Mira Për Rigjenerimin E Qelizave

Trupi i njeriut është në gjendje të rigjenerohet vetë në mënyrë natyrale dhe në intervale të caktuara. Lëkura rigjenerohet në...

Farat, Gjigandet Më Të Shëndetshme Për Trup Të Fortë

Farat janë një burim i shkëlqyer i yndyrnave të shëndetshme, proteinës vegjetariane, fibrës dhe antioksidantëve. Ato pakësojnë rrezikun e shfaqjes...