nga AgroWeb më 3 June, 2022

Makaronat që Treten Shpejt – Cilat të Zgjidhni

Makaronat janë ndoshta ushqimi më i famshëm e më i shijshëm në botë. Ato mund t’i kombinoni dhe t’i shijoni çdo ditë me salsa të ndryshme, por problemi i vetëm me makaronat janë kaloritë dhe shtimi në peshë. Kjo ka bërë që kompanitë e prodhimit të mendojnë jo vetëm për shijen, por edhe mirëqenien e […]

nga AgroWeb më 6 May, 2022

E Bardhë, e Zezë apo Integrale – Llojet e Bukës dhe Efekti i Tyre

Furra e Bukës është ndoshta dyqani që një konsumator viziton më shumë në jetë. Zgjedhjet që të ofrohen aty janë të panumërta, që nga buka masive, buka e thekrit, buka e grurit, buka e fshatit, buka e zezë, buka e bardhë, buka me fara, simitet apo edhe franxhollat. Shqiptarët janë ndër konsumatorët më të mëdhenj […]

nga AgroWeb më 13 September, 2021

Si të Përgatisni Pandispanjë Integrale në Shtëpi – Receta e Shpejtë

Baza e çdo torte apo keku të shijshëm është pikërisht pandispanja e butë e plot shije. Brumi karakteristik i saj është i njohur në mbarë botën tashmë, por në këtë recetë AgroWeb.org ju sjell një alternativë ndryshe. Për të qëndruar gjithnjë të shëndetëshëm e në formë nuk ka nevojë t’i braktisni tërësisht ëmbëlsirat, mjafton t’i […]

nga AgroWeb më 11 December, 2020

Fokaçe Me Miell Intergral – Shija e Butë dhe e Shëndetshme

Kjo recetë ka dy karakteristika, aromën e mirë dhe ngjyrën e fortë të kaftë që ju tregon se brumi është pjekur aq sa duhet. Fokaçet megjithëse origjinën e tyre e kanë nga Italia fqinje mund t’i krahasojmë me shumë shije të ngjashme në vendin tonë. Pra nëse ju pëlqen kulaçi tradicional, pitet apo petullat atëherë […]