nga AgroWeb më 22 June, 2018

Ushqimet Më të Mira Kundër Kolesterolit

Stili i jetesës dhe ushqyerjes luajnë një rol të rëndësishëm në mbajtjen nën kontroll të kolesterolit. Nëse vuani nga kolesteroli i lartë atëherë aktiviteti fizik, heqja dorë nga duhani dhe mbajtja e një peshe të shëndetshme mund të bëjnë një ndryshim domethënës. Studimet e AgroWeb.org tregojnë se nëse ushqeheni me produkte që janë miqësore me […]

nga AgroWeb më 5 December, 2017

Për Uljen e Tensionit të Gjakut – Zbuloni Efektet Magjike të Kakaos

Vlerat shëndetësore të kakaos përfshijnë lehtësim nga një sërë problemesh shëndetësore, si tensioni i lartë i gjakut, kolesteroli, mbipesha, konstipacioni, diabeti, azma bronkiale, sindroma e lodhjes kronike dhe një sërë sëmundjesh nervore. Kakaoja është plot vlera kur bëhet fjalë për shërimin e plagëve, kujdesin ndaj lëkurës, shëndetin kardiovaskular dhe atë të trurit. Kakaoja vjen në […]