nga AgroWeb më 22 January, 2021

OBSH i Kërkon Europës Masa Më Të Ashpra Kundër Koronavirusit

Organizata Botërore e Shëndetësisë u bëri thirrje vendeve evropiane të bëjnë më shumë për të frenuar një variant të ri të koronavirusit, i cili është detektuar për herë të parë në Mbretërinë e Bashkuar. Drejtori i OBSH-së për Evropën, Hans Kluge, tha se duhen masa më të ashpra për të “rrafshuar vijën vertikale” të rasteve […]

nga AgroWeb më 11 June, 2020

Udhëzimi i OBSH Në Shqipëri: Kush dhe Kur Duhet t’i Përdorni Maskat

Organizata Botërore e Shëndetësisë në Shqipëri publikon udhëzimin e përditësuar për përdorimin e maskave kundër koronavirusit. OBSH këshillon që pëlhura e maskës duhet të përmbajë të paktën tre shtresa me material të ndryshëm. Mesazhi i OBSH në Shqipëri: Udhëzimi i ri bazohet në faktet e niohura së fundi dhe ofron informacion të përditësuar se: kush duhet […]

nga AgroWeb më 11 March, 2020

Më Shumë se 100 Mijë të Infektuar nga Koronavirus – Sa Persona Janë Shëruar?

Përhapja e koronavirus po vazhdon me ritme të shpejta më shumë se 100 shtete të globit. Teksa kjo ndodh, institucionet e shëndetësisë ndërkombëtare bëjnë thirrje që jo vetëm autoritetet, por edhe njerëzit e thjeshtë të jenë të kujdesshëm dhe në alert për ta ngadalësuar sa më shumë këtë virus. Në botë ka qindra të infektuar, […]

nga AgroWeb më 24 February, 2020

Qindra Shqiptarë Kthehen nga Italia – Dyfishohen Kontrollet për Koronavirusin

Prej tre ditësh Italia ndodhet në gjendje emergjence për shkak shpërthimit të papritur të koronavirusit. Megjithatë, edhe pse veriu i Italisë ndodhet në karantinë, lëvizja e lirë e qytetarëve ka vijuar normalisht. Vetëm mëngjesin e të hënës, nga Italia, mbërritën rreth 500 qytetarë shqiptarë me tragetet e linjës Bari-Durrës. Pasagjerët kanë udhëtuar normalisht dhe përgjithësisht […]