konsumimi i sheqerit

8 Mënyra si të Frenoni Dëshirën për Sheqer Gjatë Natës

Sipas një studimi në të cilin AgroWeb.org mbështet, ora e brendshme e trupit nxit urinë dhe dëshirën për ushqime të...

4 Rreziqet e Shëndetit Që Ju Vijnë nga Një Pije e Konservuar

Ndonëse një kanaçe e ftohtë me gaz mund të duket si një pije freskuese e kënaqshme, a keni menduar ndonjëherë...

Si Ndikon Konsumi i Kalorive Përpara Gjumit Tek Pesha dhe Shëndeti?

Nuk ka dyshim që sasia dhe llojet e karbohidrateve që hamë, kanë ndikim në shëndetin tonë. Së pari, le të...

Sa Sheqer Duhet të Konsumoni Çdo Ditë – Guida e Shëndetshme për Çdo Moshë

Sheqeri industrial është një ndër përbërësit më problematik për regjimin e çdo personi në kohët moderne. Njihet si armiku kryesor i dietave...

Pse Sheqeri Është I Dëmshëm Edhe Kur Konsumohet Në Sasi Të Vogla?

Sheqeri është një element i shtuar në shumë ushqime që konsumojmë çdo ditë. Ushqimet e konservuara dhe ato të gatshmet,...