nga AgroWeb më 19 September, 2022

Si Vaji i Ullirit Mbron Shëndetin e Zemrës- Koha Më e Mirë Për Ta Konsumuar

Kohët e fundit rezultatet e një studimi në të cilin AgroWeb.org mbështet, treguan se vaji  i ullirit përmban një proteinë që është në gjendje të na mbrojë nga sëmundjet kardiovaskulare. Por se si mundet kjo proteinë të na ndihmojnë dhe kur është koha më e mirë për ta konsumuar vajin e ullirit për më tepër […]

nga AgroWeb më 9 March, 2022

4 Mënyra Si Të Kujdeseni Për Shëndetin E Zemrës Pas Infektimit Me Covid-19

Fillimisht mendohej se Covid-19 ishte një virus që prekte vetëm rrugët e frymëmarrjes, por studiuesit kanë zbuluar se virusi prek shumë më tepër sesa mushkëritë. Në fakt, një numër në rritje i studimeve po zbulojnë se njerëzit që vazhdojnë të kenë simptoma edhe pasi e kanë kaluar sëmundjen, po përjetojnë anomali dhe inflamacion të vazhdueshëm […]