lule kungulli

Lule Kungulleshkash të Mbushura – Dy Mënyra të Përgatitjes së Tyre

Lulet e kungulleshkave të mbushura e më pas të pjekura, kanë një shije vërterë speciale. Në recetën e sotme AgroWeb.org...

Mënyra e Veçantë e Mbushjes së Luleve Të Kungulleshkave

Lulet e kungulleshkave janë përdorur në kuzhinë që mijëra vjet më parë nga qytetërimet e lashta. Edhe në Shqipëri këto...

Menuja e Majit – 3  Receta Fantastike me Produkte Sezonale

Jemi në stinën e pranverës dhe sezoni na ofron gjithçka që na nevojitet: perime me gjethe jeshile me veti anti-inflamatore,...

Dollma me Lule Kungulli – Të Lehta, të Shijshme, të Shëndetshme

Lulet e kungullit përveç se janë të bukura mund të shndërrohen në një nga përbërësit kryesorë të disa recetave. Kështu...

Omletë me Lule Kungulli – Receta e Lehtë e Pranverës

Omletat shumë të thjeshta dhe të dashura për t’u përgatitur dhe tashmë i gjeni në qindra mënyra përgatitje. Janë një...

Tavë Verore me Lule Kungulli të Mbushura dhe Pjekura në Furrë

Lulet e kungullit mund të themi që janë risia më e lezetshme e kuzhinës dhe gatimit. Përgatitja e tyre është...