ministria e mbrojtjes

Tronditet Korça, Dy Lëkundje të Fuqishme Tërmeti 4.5 Ballë, Mund Të Ketë Goditje të Tjera

Lëkundje tërmeti janë ndjerë sërish në Korçë. Lëkundjet u ndjenë rreth orës 16:21 në Korçë dhe nuk kanë qenë të...

6 Tërmete në 2 Orë Shkundin Jugun e Shqipërisë – Persona të Lënduar dhe Banesa të Dëmtuara

Jugu i Shqipërisë është zgjuar sot nga lëkundje të forta tërmeti. Në vetëm dy orë, rreth 6 tërmete me magnitudë...