nga AgroWeb më 2 August, 2022

Omëletë Me Barbunja – E Shijshme Dhe Gati Në Pak Kohë!

Omëleta është një ndër ushqimet më të shijshme dhe plot vlera që ju shoqëron çdo mëngjes,  e cila mund të përgatitet në dhjetra mënyra gatimi. Ju mund të përdorni një shumëllojshmëri përbërësish që mjafton t’i përziesh me vezën dhe t’i skuqësh. Më poshtë, AgroWeb.org u sugjeron një recetë të shëndetshme dhe krejt unike, të përgatitjes […]

nga AgroWeb më 11 May, 2022

Cilat Janë Gabimet që Bëni kur Gatuani Vezë – Si t’i Shmangni Ato?

Për shumë nga ju vezët janë ushqimi i preferuar i mëngjesit dhe sigurisht që ato janë një mënyrë e shëndetshme për të filluar ditën. Vezët rrisin kolesterolin e mirë, ndihmojnë në ndërtimin e muskujve, në mbajtjen e kockave të forta dhe në zvogëlimin e inflamacionit. Gjëja tjetër e mirë është se ka shumë mënyra për […]

nga AgroWeb më 12 April, 2022

Pastiço Me Jufka – Receta Që Duhet Të Provoni

Jufkat me pulë të pjekura në furrë me gjalpë janë një pjatë e cila nuk mungon nga tradita, por AgroWeb.org ju njeh me një mënyrë tw re si t’i sillni në tryezë. Receta e thjeshtë dhe tepër e shijshme e jufkave pastiço, jo vetëm që do të transformojë shijen e tyre por do të kthehet […]

nga AgroWeb më 30 December, 2021

Omëletë Me Majdanoz Dhe Djathë – E Lehtë Plot Shije

Omëleta sigurisht është një zgjidhje e duhur kur kërkon diçka të shpejtë për të përgatitur. Ajo mund të përgatitet me perime, gjizë, apo edhe suxhuk, dhe kthehet në një drekë të plotë. Receta e sotme nga AgroWeb.org është një version më i lehtë i omëletës klasike. Gjithashtu kjo omëletë përgatitet duke i ndarë të bardhat […]

nga AgroWeb më 18 October, 2021

Vezë Të Pjekura Me Presh Dhe Qepë Të Njoma

Qepët e njoma dhe preshi janë një burim i mirë i prebiotikëve, shumë të dobishme për mikrobiomën e sistemit tretës dhe gjithashtu mund të ndihmojnë në parandalimin e krijimit të tumroeve. Nga ana tjetër vezët përmbajnë shumë proteina dhe janë një burim i mirë i vitaminës A, hekurit dhe selenit . Prandaj kombinimi i tyre […]