omlete

Omletë me Gjizë për një Mëngjes Plot Energji

Gjiza është një nga krenaritë më të mëdha të kuzhinës shqiptare. Ajo përbën një bazë fantastike për gatime të ndryshme...

A Janë të Sigurta Vezët me Njolla – Mësoni të Vërtetën

Momenti i thyerjes së vezës përpara gatimit mund të shoqërohet me surpriza, që shpesh dalin të pakëndshme. I tillë është...

Kungulleshka me Vezë për Mëngjes – Shije e Lehtë dhe Shëndet i Mirë

Omleta është gjithmonë zgjedhja e duhur për një mëngjes të shëndetshëm. Në ka një gatim që qendron në krye të...

Omëletë me Barbunja – E Shijshme dhe Gati në Pak Kohë!

Omëleta është një ndër ushqimet më të shijshme dhe plot vlera që ju shoqëron çdo mëngjes,  e cila mund të...

Omëletë me Mjaltë dhe Banane – E Veçantë dhe e Shijshme

Omëleta është një ndër recetat më të hershme jo vetëm të kuzhinës shqiptare por gjithë kuzhinës botërore. Një ushqim i...

Omletë Me Hithra Dhe Borzilok

Në këtë recetë AgroWeb.org ju njeh me mënyrën e përgatitjes së omletës me hithra dhe borzilok. Vlerat e fuqishme të...

Receta e Shpejtë dhe e Lehtë e Omëletës me Makarona

Shumë e dinë recetën dhe çmenden pas saj! Omëleta me makarona është një pjatë e thjeshtë por shumë e shijshme,...

Omletë me Lule Kungulli – Receta e Lehtë e Pranverës

Omletat shumë të thjeshta dhe të dashura për t’u përgatitur dhe tashmë i gjeni në qindra mënyra përgatitje. Janë një...

Omëletë pa Vezë – Receta Speciale Plot Shëndet

Po pyesni veten se si është e mundur të përgatisni një omëletë pa vezë? Mjafton t’i drejtoheni një përbërësi sekret,...

Vezë me Domate dhe Speca – Receta Perfekte për një Drekë të Lehtë

Një pjatë fantastike me bazë vezët dhe perimet që do të kthehet shpejt në të preferuarën e të gjithë familjes....

Omletë me Patate dhe Djathë – Mëngjes plot Shije dhe Shëndet

Një ushqim i shijshëm por mbi të gjitha i pasur me vlera ushqyese, me përbërës kryesor vezët, vijon të mbetet...

Omleta me të Bardhat e Vezëve – Perfekte për një Mëngjes të Lehtë

Të bardhat e vezëve janë të pasura me proteinë por kanë shumë pak kalori, yndyrna dhe kolesterol. Në fakt, të...

Omletë e Mbushur me Perime të Stinës për Shije dhe Shëndet

Omleta është një ndër recetat më të hershme jo vetëm të kuzhinës shqiptare por gjithë kuzhinës botërore. Një ushqim i...

Omletë me Perime – Mëngjes i Shijshëm, Shëndet i Mirë

Omleta është një ndër recetat më të hershme jo vetëm të kuzhinës shqiptare por gjithë kuzhinës botërore. Një ushqim i...