nga AgroWeb më 7 March, 2022

Paçe Shtëpie me Vezë e Limon – Receta Tradicionale plot Shije

Një nga gjellët tradicionale të kuzhinës shqiptare është padyshim paçja. Është një recetë e vjetër, e trashëguar brez pas brezi nga zonjat e shtëpisë e që përgatitet në çdo kohë e stinë. Kjo është një recetë e thjeshtë në përgatitje, e lehtë në shije dhe e shijshme gjithashtu, e cila mbetet jo vetëm një ndër […]

nga AgroWeb më 21 January, 2020

Receta Tradicionale Shqiptare Që Turistët Nuk Lënë Pa Provuar

Kulinaria shqiptare me gatimet e saj të shijshme, autentike është shndërruar në një atraksion të vërtetë turstik. Krahas mrekullive të natyrës që ofron Shqipëria, me detin si kristal, malet e larta plot bimësi, qytetet e fshatrat e vjetra plot histori, gatimi dhe pjatat e shijshme shqiptare shoqërojnë turistët përgjatë gjithë udhëtimit të tyre. E nëse […]