paradiabet

Kikirikët – Arrorët e Duhur për të Shmangur Diabetin

Një grusht kikirikë mund të jenë një zgjidhje e shpejtë kur ju merr uria për diçka të kripur. Një studimi...

Si Ndikon Sheqeri i Lartë në Shëndetin e Trurit?

Efektet e sheqerit të lartë në shëndet janë mëse të njohura tashmë. Sëmundje si diabeti i Tipit 1 apo 2...

Sardelet Prandalojnë Diabetin – Sa Duhet të Konsumoni Çdo Javë?

Yndyrnat e shëndetshme dhe diabeti kanë një lidhje pozitive domethënëse pasi rregullojnë qarkullimin e mirë të gjakut dhe largojnë inflamacionin...

A Mund Nxit Paradiabeti Shfaqjen E Sëmundjeve Të Zemrës?

Tashmë dihet se një regjim ushqimor i shëndetshëm është një hap i rëndësishëm për të shmangur prediabetin. Studiuesit thonë se...

Vaj Ulliri Me Uthull Molle – Kombinimi Ideal Për Shëndetin

AgroWeb.org ju sjell sot fakte shkencore mbi kombinimin e vajit të ullirit dhe uthullës. Më konkretisht bëhet fjalë për vaj...