patate furre

Patate Furre me Djathë – Receta e Tavës Së Shijshme

Një recetë e mrekullueshme dhe e lehtë që do t’ju kënaqë nepsin. Kjo do të jetë një mënyrë perfekte për...

Shije nga Toka Shqiptare – Patate Furre të Mbushura me Djathë

Një recetë fantastike, e shijshme që të përfshin tërësisht me aromën e saj. Një recetë e vjetër, e përdorur prej...

Patate të Shtruara me Qepë në Furrë – Receta me Shije Fantastike

Patatet të përgatitura në tavë janë një gatim shumë i shpeshtë, por që nuk mbetet kurrë jashtë tavolinës. Me gjithë...

Sekreti i Pjekjes Ideale dhe më të Shpejtë të Patateve në Furrë

Patatet e pjekura në furrë, me apo pa mish janë padyshim ndër recetat më fantastike. Veçanërisht tani që është ftohtë,...

Qofte Shtëpie të Pjekura me Patate – Tava e Shijshme dhe e Plotë

Patatet mund t’i keni shoqëruar me pulë, oriz, perime apo mish në furrë, por me qofte mbase nuk i keni...

Patate Me Vaj Ulliri, Lëng Limoni Dhe Rozmarinë – Shije E Përsosur

Kur piqen në furrë, patatet janë një nga perimet më të shëndetshme të nëntokës. Falë pjekjes ata ruajnë vlerat ushqimore...

Patate të Mbushura në Furrë – Receta Më e Veçantë Plot Shije

Perimja që gjen vend kudo në kuzhinë dhe konsumohet nga të gjithë, patatja. Patatet mund t’i gjeni të skuqura, të...