nga AgroWeb më 24 Gusht, 2020

Në Vjeshtë. Situata Mund të Bëhet më e Rëndë për Shkak të Gripit Stinor

Familjarë të shqetësuar për fatin e të afërmve të prekur me koronavirus, me shishe uji në duar, ushqim apo pak sende personale, janë pamje të trishta që të ofrojnë përditë oborrët e spitalit Covid-1 dhe Covid-2. Mjeku Pëllumb Pipero, i cili pak ditë më parë u përball vetë me një situatë të tillë pranon se […]

nga AgroWeb më 9 Prill, 2020

Sa Kohë Do të Duhet që COVID-19 të Largohet nga Shqipëria – Çfarë Thonë Mjekët

Mbyllja përfundimtare e çështjes COVID-19 ende ngre pikëpytje në mjediset shkencore kudo në botë. Është ende e paqartë rruga që do të marrë pandemia në këtë pikë sipas tyre, ndaj kujdesi duhet të jetë i madh. Gjithësesi disa kritere janë vendosur se kur kjo pandemi do të quhet e mposhtur. Këtë e konfirmojnë ekspertë të […]

nga AgroWeb më 20 Mars, 2020

Pipero: Të Prekurit Më Shumë Nga Sa Mendojmë – Çfarë Pritet në Javën e Tretë

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero deklaroi sot se “jemi në një situatë të jashtëzakonshme dhe nuk ka asnjë rrugë tjetër veç të qëndrosh në shtëpi”. “Pipero tha ndaj këtij virusi asnjë qytetar i botës nuk është i imunizuar dhe i përjashtuar”. “Fakti që në Itali kemi pasur edhe të rinj e dëshmon më mirë këtë, por […]