nga AgroWeb më 28 December, 2021

Receta më e Mirë për Kulaçin e Përsheshit të Vitit të Ri

Përsheshi sigurisht që merr shije krejtësisht tjetër kur kulaçin e përgatisni vet në shtëpi. Recetat janë të shumta, por AgroWeb.org ju tregon një që është shumë e thjeshtë dhe kërkon pak përbërës. Mjafton ta përgatisni një ditë përpara kështu do t’i jepni mundësinë kulaçit që të kullojë. Nëse ai kullon siç duhet, përsheshi del akoma […]

nga AgroWeb më 21 December, 2020

Gabimet që Duhet të Shmangni në Gatimin e Përsheshit të Gjelit

Përsheshi me gjel deti është një nga recetat më të dashura të cilat përgatiten gjithmonë për darkën e ndërrimit të viteve. Përgatitja e tij në qytete të ndryshme të Shqipërisë, bëhet edhe me bukë misri. Shija e tij është fantastike dhe mund ta shoqëroni me të gjitha sallatat e tjera. Përveç mishit të gjelit të […]