nga AgroWeb më 26 October, 2022

Receta Speciale e Puresë Së Ftohtë

Perfekte si meze e shoqëruar me bukë të thekur ose pite, por mund edhe të shërbehet me perime apo mish të pjekur, duke u kthyer në një vakt perfekt. AgroWeb.org ju njeh më poshtë me recetën fantstike të puresë së ftohtë me patate dhe hudhër. Përbërësit Rreth 1 kg patate të qëruara dhe të prera […]

nga AgroWeb më 9 September, 2022

Si të Përgatisni Purenë më Kremoze me Patate

Në artikullin e sotëm do të flasim për patatet, pasi recetat me to përveçse janë shumë të shijshme nuk kanë të mbaruar. Përveç atyre në furrë, një mënyrë tjetër shumë e përhapur e përgatitjes së patateve është edhe pureja. E përshtatshme për të mëdhenj e të vegjël, pureja me shijen e saj të butë është […]

nga AgroWeb më 13 July, 2022

Pure Patatesh me Djathë dhe Mish të Pjekur në Furrë – Shije e Veçantë

Të provosh shije të reja është pa dyshim gjithnjë një kënaqësi e veçantë. Recetat e puresë së patateve janë zakonisht një përbërës plotësues për pjata e mishit, peshkut apo perimeve, por në këtë artikull ju mësojmë si ta ktheni purenë në pjatën kryesore të tavolinës tuaj. Bëse jeni të apasionuar pas tavave të ngrohta e […]

nga AgroWeb më 10 December, 2021

Spirale Patatesh Të Skuqura – Imagjinatë Dhe Shije Në Tryezë

Patatet e sidomos ato të skuqurat nuk mungojnë në tavolinat ku festohet. Kjo për shkak të gezimit që sjellin si tek fëmijët, por edhe tek të rritur që i shijojnë. Megjithëse ushqimet e skuqura mund të mos jenë idealet për shëndetin, disa receta mund t’ju lejoni vetes herë pas here nëse i përgatisni vetë në […]

nga AgroWeb më 18 June, 2021

Pure Patatesh Me Djathë e Pjekur Në Furrë

Pureja me patate është një nga ushqimet më të shijshme të cilës nuk i thotë ‘jo’ as një fëmijë e as një i rritur. Ajo gatuhet lehtë dhe ka nevojë pak përbërës. Pureja kremoze përgatitet me patate të ziera, kripë, gjalpë edhe me qumësht. Ajo shoqërohen në mënyrë të shkëlqyer me qofte shtëpie apo mishra […]