Qofte

Qofte me Patate dhe Qepë – Të Shëndetshme e Plot Shije

Kjo recetë do t’ju ofrojë shijen më të përkryer dhe të lehtë që keni provuar. Të përgatitura në mënyrë perfekte...

Qofte me Kungull Vere – Të Lehta Plot Shije Fantastike

Me shije të veçantë dhe të lehtë. Receta më e mirë për të shijuar gatimet e verës. Mjaftojnë pak përbërës...

Qofte me Patëllxhanë dhe Djathë – Receta me Shije të Mrekullueshme

Patëllxhani është perimja e duhur për të përgatitur këtë recetë të lehtë. Mund t’i shërbeni me salcë për makaronat e...

Makarona në Furrë me Salcë dhe Qofte të Vogla – Shije e Përkryer

Makaronat në furrë janë pjata tipike e fudjavave. E shijshme dhe e pasur në përbërës kjo pjatë do të bëjë...

Qofte me Gjizë të Pjekura në Furrë – Të Buta e të Shëndetshme

Të gjithë jemi në kërkim të recetave të shpejta dhe që nuk kërkojnë shumë mund në përgatitje. E tillë është...

Qofte Shtëpie me Lulelakër – Si t’i Përgatisni me Recetën e Shpejtë

Qoftet me perime krijojnë mundësinë që të kënaqni të dashurit tuaj me receta nga më të ndryshmet. AgroWeb.org ka publikuar...

Qofte me Gjizë dhe Salcë Domatesh – Shoqëruesja e Çdo Pjate

Qoftet jemi mësuar që t’i përgatisim me mish ose me perime, por asnjëherë vetëm me gjizë. Receta që ju sugjeron...

Qofte me Thjerrëza – Të Lehta për t’u Përgatitur në Shtëpi

Koha që shpenzoni duke përgatitur receta  gatimi nuk është asnjëherë e çuar dëm. Jo vetëm qe perfeksiononi aftësitë tuaja, por...

Qofte Me Panxhar Dhe Qiqra

Qoftet me panxhar dhe qiqra ose siç njihen ndryshe me emrin Falafel, janë një ushqim tradicional  në Lindjen e Mesme....

Qofte Shtepie me Spinaq dhe Patate – Receta e Shpejtë Plot Shije

Qoftet e shumë kërkuara dhe shumë të famshme janë një ndër gatimet më interesante të kuzhinës botërore. Përgatitja e qofteve...

Qofte të Shpejta me Fasule – Të Kombinueshme me Çdo Recetë

Qoftet janë një mënyrë e mirë për të bashkuar shumë përbërës dhe për të krijuar një shije krejtësisht të re....