nga AgroWeb më 26 August, 2022

Biskota Sy me Limon dhe Reçel – Receta e Traditës nga Duart e Gjysheve

Biskotat padyshim janë ëmbëlsirat më të lehta për tu gatuar, por njëkohësisht më të dashurat që nga fëmijëria. Nëse mendoni numrin e herëve që i keni gatuar në shtëpi për vete dhe për të dashurit tuaj, me siguri që do t’ju kujtohen me mijëra momente të bukura. Ndër më të njohurat e traditës shqiptare që […]

nga AgroWeb më 14 October, 2021

Pilafi Ali Pasha – Receta e Pjatës Tradicionale Shqiptare

Gojëdhënat tregojnë se një prej ushqimeve më të preferuara të Ali Pashë Tepelenës, një prej personaliteteve më të pushtetshme në historinë shqiptare, ishte pikërisht pilafi. Një pjatë e tillë, një nga më tradicionalet e Shqipërisë, serviret rëndom në shumë restorante jo vetëm në Tiranë por edhe në jug të vendit. Në zona të ndryshme këtë […]

nga AgroWeb më 20 October, 2020

Gjizanik – Receta e Traditës me Shijen më të Mrekullueshme

Kjo është një recetë tradicionale, e trashëguar nga amvisat brez pas brezi duke ofruar njëlloj shijen e saj fantastike. Përgatitet lehtë dhe thjeshtë në vetëm pak përbërës dhe hapa dhe receta është gati për t’u shijuar e ngrohtë me gatime të tjera në tryezë por edhe me pak bukë të thekur apo kulaç shtëpie. Përbërësit […]

nga AgroWeb më 6 October, 2020

Receta Klasike e Përgatitjes së Fasuleve Plot Shije

Mund të quhet pa frikë receta më karakteristike dhe tradicionale e Shqipërisë. Nuk ka shtëpi që të mos e ketë përgatiur të paktën njëherë e të jetë mrekulluar me shijen e saj. Kur temperaturat ulen, një pjatë e ngrohtë me fasule është perfektja për të rizgjuar organzimin. E mbushur me proteina, fasulet përbëjnë një vakt […]