nga AgroWeb më 7 April, 2022

Kotoleta me Brinjë Qengji – Si t’i Përgatisni

Qengji në tryezat e ditës së Pashkëve është një nga ato tradita që vazhdojnë ende dhe e gjejmë në shumë vende të botës. I pjekur me patate apo i zier me bizele, recetat me të janë të shumta dhe të gjitha shumë të shijshme. Por një recetë që përgatitet më shpejt dhe më lehtë se […]

nga AgroWeb më 30 December, 2021

Eskallop Me Birrë – Receta e Veçantë Me Mish Viçi

Vetë fjala ‘eskallop’ e ka origjinën në Francë dhe u fut në terminologjinë e kulinarisë në shekullin e 17-të. Domethënia e kësaj fjale është mish i hollë i mbështjellë me krem dhe i gatuar mirë. E lehtë, e shpejtë dhe e gjithanshme, kjo pjatë mund të kombinohet mjaft mirë me një sërë ushqimesh siç janë […]