nga AgroWeb më 24 May, 2022

Fasule, Vaj Ulliri dhe Uthull Molle – Salca e Shijshme që Duhet të Provoni

Një recetë e mrekullueshme, me përbërës që gjenden në kuzhinën e çdo amvise dhe me një shije unike që shoqëron në mënyrë të shkëlqyer çdo gatim në tryezë. Më poshtë do të mësoni nga AgroWeb.org recetën fantastike të përgatitjes së salcës së fasuleve vetë në shtëpi. Për këtë recetë mund të përdorni të gjitha llojet […]

nga AgroWeb më 11 May, 2022

Turshi me Shumë Perime Gati në Vetëm 10 Minuta

Turshitë janë fare mirë të njohura për shijen e tyre të veçantë dhe shumë të preferuara gjatë gjithë vitit. Tradicionale, plot vlera dhe shumë të thjeshta në përgatitje këto zahire tipike për stinën e dimrit mund t’i realizoni sa herë të doni në shtëpi. Më të njohurat janë kastravecat turshi, lakrat, specat apo domatet megjithëse […]

nga AgroWeb më 6 October, 2021

Hasude me Lëng Shege – Receta me Ëmbëlsi të Lehtë në 15 Minuta

Një recetë speciale me shije unike është përgatitja e Hasudes kombinuar me lëng shege. AgroWeb.org ju sugjeron më poshtë se si të përgatisni hasuden në shtëpi me një përbërës fantastik që vjen nga produktet më të mira të stinës, lëngun e shegës. Është një ëmbëlsirë me shije të plotë që mund të kombinohet gjatë përgatitjes […]

nga AgroWeb më 2 July, 2021

Tava e Miqve – Receta e Shijes së Mirë dhe Mikpritjes në Tryezë

Në doni të mikprisni miqtë ashtu siç duhet nuk ka më mirë se sa tryeza e mbushur me gatime të shijshme e speciale. AgroWeb.org ju sjell më poshtë një recetë fantastike e cila ja vlen të përgatitur në rastet kur shtëpinë e vizitojnë miq e mysafirë por sigurisht mund të përgatitet edhe për më të […]

nga AgroWeb më 9 April, 2021

Kulaç me Sodë Buke Për Një Mëngjes Plot Shije dhe Aromë

Kulaçi është një nga ushqimet që ka shoqëruar fëmijërinë e gjithsecilit prej nesh. Nga gjyshet e deri tek nënat, llojet e kësaj recete kanë mbushur mëngjeset në familje plot shije. AgroWeb.org sot ju sjell recetën mbase më të thjeshtë si për nga përgatitja por edhe nga përbërësit që nevojiten. Një kombinim i lehtë që do […]

nga AgroWeb më 19 November, 2020

Lulelakër e Pjekur në Krem Qumështi – Receta e Lehtë me Shije të Përkryer

Një recetë fantastike me një nga perimet më të mira dhe më të shëndetshme të stinës. Një gatim special, i lulelakrës së pjekur në krem qumështi, një recetë e cila përgatitet dhe konsumohet në çdo kohë dhe ka një shije tërësisht perfekte. Përgatitja e Lulelakrës së Pjekur me Krem Qumështit Përbërësit 1 kokë e madhe […]