recete supe

Supë me Mish Viçi Frikase – Receta për një Drekë të Shijshme

Zakonisht supa frikase përgatitet me mishin e pulës duke e kombinuar me kosin që i jep dhe ngjyrën karakteristike. Kjo...

Si të Gatuani Supë me Perime në Multikuker

Supa me perime e gatuar në një multikuker, përgatitet lehtë, është ushqyese dhe shijshme. Në këtë recetë të gjithanshme që...

Receta e Supës Franceze me Qepë

Kjo supë me qepë është receta plot shije dhe tejet unike që vjen nga tradita franceze. Qepët skuqen në gjalpë...

Supë E Ftohtë Me Bukë Dhe Bajame

Elegante dhe e ftohtë, kjo supë njihet edhe me emrin “gaspaço e bardhë”. Në këtë recetë buka sjell një aromë...

Domate Dhe Borzilok – Shije Dhe Shëndet Në Një Pjatë Supe

Ngrohtësia që të ofron një pjatë supë në një ditë të ftohtë dimri nuk ka të paguar. Ajo me domate...

Supë e Ngrohtë me Fasule të Bardha – Receta Plot Vlera

Kur temperaturat fillojnë e bien, ajo që të shkon në mendje është një recetë që të ngroh organzimin. Pjata që...