nga AgroWeb më 30 May, 2022

Receta e Sallatës së Freskët Me Patate dhe Domate

Sallata me bazë perimesh, një recetë e shpejtë dhe e lehtë për një sallatë të freskët vegjetariane perfekte për verën. Koha për të zier patatet dhe është e shkurtër dhe nëse dëshironi mund ta para përgatisni dhe ta shijoni në drekë, në darkë apo sa herë që dëshironi të përgatisni diçka të shpejtë dhe të […]

nga AgroWeb më 24 November, 2021

Sallatë Me Kungull Dhe Perime Të Vjeshtës

Kjo sallatë me kunguj dhe me perime të stinës si panxhari dhe rrepat, sjell më të mirat e vjeshtës në një tas të vetëm. Është gjithashtu edhe një recetë e shkëlqyer që mund të përgatitet deri në pranverë, pasi shumë nga përbërësit janë lehtësisht të gjendshëm edhe në atë periudhë. Vlerat ushqyese dhe shija fantastike, […]