nga AgroWeb më 3 November, 2022

Çfarë është Shampoja e Thatë – Përdorimi dhe Efektet tek Flokët dhe Skalpi

Kur flokët kanë nevojë për një dush, por nuk keni kohë për këtë, shampoja e thatë është një zgjidhje e lehtë dhe e shpejtë. Me vetëm disa spërkatje, flokët tuaja të yndyrshme do të duken përsëri të pastra. Edhe pse ky produkt funksionon, shqetësimet në lidhje me sigurinë e tij dhe nëse kontribuon apo jo […]

nga AgroWeb më 19 May, 2022

Arsyet Përse ju Bien Flokët – Gabimet që Mund t’i Ndreqni që Tani

Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe bien pas dushit, gjatë tharjes dhe krehjes. Me përafërsi njeriu humbet 50 deri në 100 flokë në ditë. Ky mund të jetë një cikël normal i gjallërimit të flokut. Megjithatë, në shumë raste numri i flokëve të rëna është aq i madh sa natyrshëm lind shqetësimi se […]

nga AgroWeb më 8 March, 2022

Çfarë Është Zbokthi? – Shampot Që Duhet Të Zgjidhni

Zbokthi është një problem që prek një në dy persona, kryesisht meshkuj të rinj. Substanca përbëhet nga fragmente të vogla të lëkurës së kokës që shkëputen, përfundojnë në flokë dhe bien mbi shpatulla dhe rroba, shkruan melarossa.it. Simptomat që e shoqërojnë shpesh janë kruarja dhe acarimi i lëkurës së kokës dhe megjithëse nuk është një […]