shendeti kardiovaskular

Lëkura e Bananes – Përfitimet e Forta në Organizëm

Lëkura e bananes përmban ushqyes të rëndësishëm për lëkurën në veçanti dhe organizmin në përgjithësi. Lëkura e bananes përmban sasi...

Si të Përdorni Bajamet për Shëndetin e Mëlçisë

Mjafton një grusht me bajame dhe nivelet e kolesterolit të mirë që ka lidhje direkte me shëndetin kardiovaskular, rritet me...

Si Ndikon Konsumi I Kafesë Tek Personat Që Vuajnë Nga Hipertensioni

Konsumi i dy ose më shumë filxhanëve me kafe në ditë rrit dyfish rrezikun e vdekjes së parakohshme nga sëmundjet...

7 Mite Rreth Sëmundjeve Të Zemrës Që Mund Të Ndaloni Së Besuari

Sëmundja e zemrës është një term që përfshin për shumë lloje të problemeve shëndetësore që lidhen me zemrën. Më e...

Lëngu i Kivit – Imunitet dhe Zemër e Fortë

Kivi është një frutat më të mira për konsumatorët. Në këmbim të pak kalorive, vetë fruti por edhe lëngu i...