nga tesi.kerenxhi më 19 September, 2022

A Janë Shqemet Të Mira Për Organizmin – Lëndët Ushqyese, Përfitimet Dhe Rreziqet e Mundshme

Shqemja është një farë që cila rritet nga një pemë tropikale në Brazil, por tashmë kultivohet në vende me klimë të ngrohtë në të gjithë botën. Edhe pse zakonisht quhen arra pemësh dhe nga ana ushqyese janë të krahasueshme me to, shqemet janë në të vërtetë fara. Ato janë të pasura me lëndë ushqyese dhe […]

nga AgroWeb më 18 November, 2020

Pesë Arrorët Më Të Mirë Për Diabetikët – Ulin Kolesterolin Dhe Sheqerin Në Gjak

Stili i jetesës dhe ushqyerja në veçanti ka një ndikim mjaft domethënës tek diabeti i tipit 2. Të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik tregojnë se prevalenca e diabetit në Shqipëri në popullatën e rritur është 1.9%. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në vendin tonë janë të diagnostikuar 75 mijë diabetikë. Autoritetet thonë se çdo vit […]