14 Articles Written9 Comments

A Duhet ta Piqni Pulën me Gjoks Poshtë? – Këshilla për Pjekje Perfekte

Shpesh librat e gatimit janë një mënyrë e mirë për të mësuar, sidomos kur jeni fillestarë. E kjo pasi aty...

Si të Ruani Majdanozin dhe Selinon për një Kohë të Gjatë

Barishtet janë të mbushura me vlera dhe shije, por vyshken shpejt dhe nuk mund t’i shijoni të freskëta. Në artikullin...

5 Mënyra Natyrale Për të Luftuar Infeksionet e Traktit Urinar

Infeksionet e traktit urinar janë shumë të zakonshme. Një analizë e vitit 2022 në të cilën AgroWeb.org u bazua, zbuloi...

6 Lloje Ushqimesh që Mund të Shkaktojnë Celulit

Celuliti edhe pse nuk përbën një rrezik serioz për shëndetin, mund të krijojë probleme estetike. Duhet të dini se celuliti...

A Mund të Konsumoni Verë Nëse Keni Presion të Lartë Gjaku?

Presioni i lartë i gjakut është një diagnozë e zakonshme që shumë njerëz janë në gjendje ta menaxhojnë duke jetuar...

Receta e thjeshtë e humusit me qiqra

Humusi është një salcë me bazë qiqrash, shumë e vlerësuar në të gjithë botën! Kjo recetë tipike e kuzhinës së...

Cila Është Receta Më E Mirë E Mëngjesit Ideal Për Personat Me Diabet

Ndonjëherë ndodh që edhe pse të mos keni ngrënë darkë, normat e sheqerit në gjak në mëngjes të jenë pak...

3 Larësit Më Të Mirë Të Fytyrës Kundër Akneve – Çfarë Duhet Të Kini Parasysh Kur Blini Një Larës

Larja e fytyrës duket se nuk e merr kurrë meritën që i takon, por shpesh konsiderohet si një hap i...

6 Gjërat Që Duhet Të Bëni Çdo Ditë Nëse Keni Paradiabet

Të jesh i diagnostikuar me prediabet nuk do të thotë që me patjetër do të zhvillosh diabetin e tipit 2,...

Pastrimi Nuk Ka Qenë Kurrë Më I Thjeshtë – Çfarë Është Karcher Vc 2 Premium

Në ditët e sotme ku jeta rrjedh me ritme të shpejta, ruajtja e rregullit dhe pastërtisë së shtëpisë mund të...

Si Të Konservoni Limonët Në Mënyrën Më Të Thjeshtë

Limonët në kuzhina të ndryshme të botës shpesh konservohen për t’u përdorur më pas si erëza. Ato mund t’i përdorni...

Zbulohet bakteri i rrezikshem te salsiçet “Wudy”, AKU jep alarmin: Mos i hani, kthejini ku i keni blerë!

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka njoftuar për konstatimin e një bakteri të rrezikshëm në disa prodhime të markës së salsiçeve...

A Janë Shqemet Të Mira Për Organizmin – Lëndët Ushqyese, Përfitimet Dhe Rreziqet E Mundshme

Shqemja është një farë që cila rritet nga një pemë tropikale në Brazil, por tashmë kultivohet në vende me klimë...

Rasti Kur Mentja Nuk Është e Mirë – Si të Njohim Rastet e Rrezikshme

Mentja është një bimë aromatike e përdorur dhe e vlerësuar në kuzhina të ndryshme të botës. Ajo përdoret gjerësisht sidomos...