nga AgroWeb më 9 October, 2019

Shi Meteorësh në Shqipëri – Mos Humbisni Spektaklin në Qiell

Mbrëmja e sotme do të jetë e pazakontë. Nëse jeni të apasionuar pas dukurive të rralla natyrore dhe kozmike, ky është rasti ideal për të mos u humbur. Duke nisur nga mbrëmja e sotëme e në ditët në vijim, një shi meteorësh do të përfshijë planetin tonë duke dhuruar një spektakël të vërtetë qiellor. Nëse […]

nga AgroWeb më 20 October, 2017

Tetor Plot Meteorë! Spektakël Yjesh Në Qiellin Shqiptar

Një nga shfaqjet më të mira qiellore të vitit do të arrijë kulmin gjatë kësaj fundjave. Fiks në mes të datave 20 dhe 22 Tetor 2017. Është koha e vitit kur spektakli i meteoreve të Orionit arrin kulmin më të shkëlqyer. Këta meteorë që përshkojnë qiellin e këtyre netëve magjike janë ndër më të shpejtët […]