nga AgroWeb më 14 April, 2022

9 Përfitimet E Jashtëzakonshme Shëndetësore Të Jogës

Joga përmirëson: fleksibilitetin, forcën, tretjen, shëndetin mendor dhe lista vazhdon… Për të filluar me ushtrimet e jogës nuk ka rëndësi nëse jeni fleksibël apo jo, ajo çka ju duhet është praktika dhe përqëndrimi. Nëse jeni kurioz të mësoni se cilat janë disa nga përfitimet shëndetësore të jogës, AgroWeb.org ju fton të lexoni më poshtë. Ju […]

nga AgroWeb më 24 April, 2021

Pse Të Shkoni Në Palestër Në Këtë Periudhë Nuk Është Një Ide E Mirë

Shpërthime të shumta të COVID-19 kanë qenë të lidhura me ambientet e fitnesit që në fillim të pandemisë. Edhe me masat paraprake të sigurisë, stërvitja në ambiente të mbyllura në qendrat e fitnesit, mund të rrisë rrezikun e infektimit. AgroWeb.org në këtë artikull, do t’ju njohë më tepër rreth arsyeve dhe këshillave që ekspertët e […]

nga AgroWeb më 6 November, 2020

Hudhra dhe Qepa – Pija Magjike Si Ilaç Kundër Shumë Sëmundjeve

Mjekësia farmaceutike me atë alternative me produkte natyrale është gjithnjë në “luftë”, për të prodhuar ilaçe të reja që shpëtojnë njerëzimin dhe antibiotiku është një ndër mrekullitë e shpikura. Por jo rrallë dëgjojmë që ndokujt ‘nuk i bënë fajde’ as antibiotikët. E pikërisht në këtë pikë nis lufta e mjekësisë tradicionale që përdor bimët për […]

nga AgroWeb më 5 January, 2018

Uthulla e Mollës – Çelësi Për Trupin në Formë

Një studim i kohëve të fundit sugjeron se njerëzit që nuk i kanë qejf perimet, mund të tundohen më shumë prej tyre nëse ato janë të kombinuara me erëza, vajra dhe uthull. Studiuesit që ndërmorën studimin u servirën pjesëmarrësve perime si brokoli, karrota, bizele, këto të marinuara dhe jo të marinuara me erëza dhe vajra. […]