nga AgroWeb më 21 Janar, 2020

Receta Tradicionale Shqiptare Që Turistët Nuk Lënë Pa Provuar

Kulinaria shqiptare me gatimet e saj të shijshme, autentike është shndërruar në një atraksion të vërtetë turstik. Krahas mrekullive të natyrës që ofron Shqipëria, me detin si kristal, malet e larta plot bimësi, qytetet e fshatrat e vjetra plot histori, gatimi dhe pjatat e shijshme shqiptare shoqërojnë turistët përgjatë gjithë udhëtimit të tyre. E nëse […]

nga AgroWeb më 8 Tetor, 2019

Hudhrat e Kuqe Të Shqipërisë – Pse Çmohen Fort Për Vlerat Shëndetësore dhe Shijen

Ka disa produkte tipike shqiptare që ndoshta nuk përbëjnë shumë kuriozitet për vetë ne shqiptarët por kur vjen puna tek turistët e huaj, ato tërheqin menjëherë vëmendjen. Një grup turistësh gjermanë, teksa vizituan rajonin e Prespës u mahnitën nga gatimet tradicionale shqiptare atje, teksa shijen më të veçantë të disa prej gatimeve tipike e kanë […]