nga AgroWeb më 25 korrik 2017

Kura Bimore Kundër Ftohjeve dhe Problemeve Stinore të Frymëmarrjes

Dielli dhe nxehtësia e këtyre ditëve të fundit gjithmonë krijojnë një iluzion të vogël se disa probleme shëndetësore si rrufa dhe bllokimet e hundës i përkasin së kaluarës. Për fat të keq, ndërsa të gjithë kërkojnë një vend sa më pranë dhe përballë kondicioner&...

nga AgroWeb më 30 qershor 2017

Çaji i Ftohtë i Rozmarinës Për Shëndetin e Mirë

Historia e çajit të rozmarinës është po aq e lashtë sa vetë bima. Kjo barishte është përdorur që në lashtësi për t’i dhënë njeriut një kujtesë shembullore. Rozmarina konsiderohej si një kurë ideale kundër mostretjes, dhimbjeve muskulare dhe problemeve me gjymtyrët. Acidi salicilik...

nga AgroWeb më 6 korrik 2017

Funksionet Shëndetësore të Çajit të Ftohtë të Nenexhikut

Çaji i nenexhikut është i shijshëm dhe freskues. Ai përmirëson shëndetin në disa mënyra, duke ia nisur me tretjen, uljen e dhimbjeve, eliminimin e inflamacionit, qetësimit të trupit dhe trurit, heqjen e erës së keqe të gojës, ndihmës në rënien në peshë dhe forcimit të sistemit imunitar. Ky &...

nga AgroWeb më 23 gusht 2016

5 Dëmet në Shëndet që Shkakton Kondicioneri

Shumica prej nesh i jemi mirënjohës kondicionerit, sidomos në rastet kur temperaturat janë tepër të larta dhe është e pamundur të mos djersish edhe pas një dushi të ftohtë. Ajri i ftohtë dhe i thatë i kondicionuar sjell shumë freski në minutat e para, por më pas vëren se të kanë kapur të ...