Vezë Sy Me Perime – Shije Dhe Vlera Në Tryezën Tuaj

3.9k 11

Kjo është një pjatë fantastike për t’u shërbyer për një mëngjes të shëndetshëm në ditët kur keni kohë të mjaftueshme. Megjithatë, ajo mund të shërbejë si një pjatë e plotë edhe në vaktet e tjera. E thjeshtë në përgatitje, me shumë shije dhe e plotë në vlera ushqyese, kjo recetë ja vlen të jetë ndër të preferuarat tuaja.

Mësoni më poshtë mënyrën e përgatitjes së kësaj pjate, që AgroWeb.org këshillon për ju.

Përbërësit

 • 3 lugë gjelle vaj ulliri
 • 2 presh
 • 200 g spinaq bebe
 • 250 g bizele të ngrira
 • 2 thelpinj hudhre
 • 1 lugë çaji fara qimnoni
 • 1 tufë majdanoz
 • 1 tulë nenexhik
 • 8 vezë
 • kos natyral

Përgatitja

Fillimish përgatisni të gjithë përbërësit. Pastroni mirë preshin dhe priteni në feta. Lani mirë spinqain, majdanozin dhe nenexhikun dhe më pas pritini. Lini gati në tavolinë edhe përbërësit e tjerë të recetës.

Më pas ngrohni vajin në zjarr mesatar në një tigan të bollshëm.

Shtoni aty preshin dhe spërkateni me pak kripë. Kuardiseni për 4 minuta derisa të zbutet dhe shtoni spinaqin duke e trazuar derisa të ulet në vëllim.

Hidhni me rradhë bizelet, hudhrat, qimnonin, majdanozin, nenexhikun dhe disa erëza sipas dëshirë.

Lëreni në zjarr për disa minuta derisa aroma të çlirohet dhe më pas krijoni hapësirë për të hedhur vezët.

Mbulojeni tiganin me kapak dhe lëreni në zjarr për 10 minuta ose derisa të bardhat të jenë mpiksur, por të verdhat të jenë të lëngshme.

Shërbejini vezët me pak kos dhe bukë të thekur. /AgroWeb.org

11 Comments

 1. Rylie Dougherty

  You’re so awesome! I don’t believe I have read a single thing like that before. So great to find someone with some original thoughts on this topic. Really.. thank you for starting this up. This website is something that is needed on the internet, someone with a little originality!

 2. Grandpashabet

  You’re so awesome! I don’t believe I have read a single thing like that before. So great to find someone with some original thoughts on this topic. Really.. thank you for starting this up. This website is something that is needed on the internet, someone with a little originality!

 3. dramago.live

  Your commitment to sustainable living is admirable! The eco-friendly choices you make inspire others to make positive changes. Let’s all be mindful of our impact on the planet.

 4. bandırma porno

  This is really interesting, You’re a very skilled blogger. I’ve joined your feed and look forward to seeking more of your magnificent post. Also, I’ve shared your site in my social networks!

 5. dramago.live

  Your dedication to community service is inspiring! The impact you’ve made in your local area is commendable. Let’s make the world a better place together.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.