Tortë Me Krem ​​Kafeje – Ëmbelsira e Shpejtë Plot Shije

684 0

Përgatitja e tortave në shtëpi është një proces i veçantë që mund të dhurojë një shumëllojshmëri emocionesh.

Me një tortë të mirë e të përgatitur nga duart tuaja, mund të kaloni ditëlindjet apo festat familjare me të dashurit.

Në recetën e sotme AgroWeb.org ju mëson se si të bëni pikërisht këtë.

Ndiqni mëposhtë tortën me krem kafeje të përgatitur në shtëpi vetëm me 3 përbërës. E cila do t’i mbushë ditët tuaja me ëmbëlsi të jashtëzakonshme.

Përbërësit

Për bazën:

150 g  biskota

1 lugë gjelle sheqer

75 g gjalpë

Për shtresën e kremit:

500 gr krem ​​djathi

70 g qumësht të kondensuar

Për kremin e kafesë:

3 lugë çaji kafe të çastit

3 lugë çaji sheqer

3 lugë çaji ujë të nxehtë

Përgatitja

Filloni duke grirë 150g biskota në një mikser. Masën e përftuar kalojeni në një tavë. Hidhni sipër një lugë gjelle sheqer dhe përziejini mirë me njëra-tjetrën.

Shtoni 75g gjalpë të shkrirë dhe përziejini sërisht përbërësit. Me ndihmën e një luge shtypeni lehtësisht masën.

Tani përzieni me një rrahëse elektrike kremin e djathit me qumështin e kondensuar. Përhapeni kremin sipër bazës me biksota.

Për të përgatitur kremin e kafesë: Përzieni sheqerin me kafenë e çastit dhe qumështin e nxehtë.

Shtresa e fundtit duhet të jetë ai me kremin e kafesë. Vendoseni tavën në frigorifer dhe lëreni të ftohet për 3 orë.

Në fund dekorojeni me pluhur kakaoje dhe shërbejeni./AgroWeb.org