nga AgroWeb më 31 October, 2022

Kek i Mbuluar në Kos, Arra dhe Mjaltë – Receta me Shije Perfekte

Kjo është një recetë me të vërtetë magjepsëse. Me një kombinim perfekt të kekut me kosin me arra dhe mjaltë. AgroWeb.org ju sjell më poshtë përgatitjen e kësaj recete e cila do t’ju mrekullojë me shijen e saj fantastike. Përgatitja e Kekut me Kos dhe Arra Përbërësit  7 kokrra vezë 7 lugë gjelle miell 7 […]

nga AgroWeb më 10 December, 2021

Mënyra Më e Mirë e Përgatitjes së Shëndetlies me Shije të Përsosur

Në raste festash familjare apo edhe festa të ndryshme përherë amvisat përgatisin shëndetlie. Një delikatesë e përgatitur me mjeshtëri nga nënat dhe gjyshet shqiptare. Me arra dhe mjaltë, shëndetlia është një ëmbëlsirë që kënaq nepsin e oreksin në çdo kohë të ditës. Receta e saj është ndër më të vjetrat e kuzhinës shqiptare dhe një […]

nga AgroWeb më 2 April, 2020

Magjia e Dardhëve të Pjekura me Arra dhe Mjaltë

Të gatuara në receta të ndryshme ëmbëlsirash, dardhat janë ndër frutat më të preferuara të recetave të amvisave shqiptare. Janë të njohura tashmë recetat e shijshme të marmalatës së dardhës, reçelrave të ndryshëm, kekëve me dardhë, kompostove apo shurupit të tyre. Por një recetë krejt unike, e thjeshtë  në përgatitje e shumë e shijshme që […]

nga AgroWeb më 7 May, 2018

Petë Krokante me Mjaltë dhe Arra – Shije Magjepsëse

Një ëmbëlsirë e mrekullueshme dhe krejt e veçantë, që të rrëmben shijen menjëherë sapo e provon. Është mënyra më unike e përgatitjes së petëve krokante të ëmbëlsuara me mjaltë dhe arra të thërrmuara. Mjafton të përgatitet vetëm njeherë dhe padyshim kjo do shndërrohet në recetën e preferuar të të gjitha amvisave. Më poshtë, AgroWeb.org ju […]