nga AgroWeb më 7 June, 2021

Lëngu i Mishit, Shëruesi Ideal për Organizmin

Lëngu i mishit është i këndshëm në shije por edhe shumë i shëndetshëm dhe shërues për organizmin. Ai përmban minerale të rëndësishme, yndyrna të shëndetshme, kolagjen, amino acide dhe shumë më tepër. Bëhet fjalë për lëngun e mishit të viçit, i cili përmirëson tretjen dhe sekretimin e acidit hidroklorik që është i nevojshëm për shpërbërjen […]

nga AgroWeb më 3 November, 2017

Komposto e Dardhës – Shija Joshëse Shqiptare

Shqipëria është një vend shumë i njohur në lidhje me kompostot e frutave. Kompostot e kumbullës, pjeshkës dhe qershisë janë shumë popullore për shijen por edhe vlerat kuruese. Megjithatë, AgroWeb.org ka edhe një tjetër recetë shqiptare që ka po aq vlera, por një shije mjaft joshëse. Po flasim për komposton e dardhës. Tuli i dardhës […]