nga AgroWeb më 7 April, 2021

Nis sot vaksinimi i farmacistëve në Tiranë, duhet të plotësojnë një formular

Ditën e sotme do të nisë vaksinimi i farmacisteve në Rajonin e Tiranës. Lajmi u bë i ditur nga Urdhri i Farmacistëve nëpërmjet një postimi në Facebook. Çdo farmacist që është i interesuar të vaksinohet, duhet të regjistrohet duke plotësuar një formular me të dhënat përkatëse, ku më pas lista do t’i dërgohet qendrave të […]

nga AgroWeb më 2 October, 2019

Agjencia e Barnave Konfirmon Zyrtarisht: OKi Duhet Të Merret Me Recetë

Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore konfirmon zyrtarisht për AgroWeb.org se ilaçi i përdorur kundër dhimbjeve, OKi do të merret në farmaci vetëm përmes rekomandimit të mjekut. Ky njoftim qartëson kështu konfuzionin e shkaktuar prej disa ditësh mes farmacistëve dhe qytetarëve mbi marrjen e kësaj barne. Konkretisht, kërkesës zyrtare nga AgroWeb, për informacion mbi […]