nga AgroWeb më 21 November, 2022

Mënyra e Shijshme e Përgatitjes së Karameleve Zana në Shtëpi

Dikur ishin ëmbëlsirat më magjepsëse për fëmijë e të rritur. Por ashu si dikur edhe sot, karamelet Zana mbeten të veçanta dhe me shije të mrekullueshme duke tërhequr nepsin e kujtdo. AgroWeb.org ju sjell më poshtë recetën fantastike të përgatitjes së këtyre karameleve unike krejt lehtë në shtëpi. Përgatitja e Karameleve Zana Në Shtëpi Përbërësit […]

nga AgroWeb më 15 November, 2022

Receta e Karameleve Me Xhenxhefil, Mjaltë Dhe Limon Për Fytin dhe Kollën

Tashmë kemi hyrë në muajt e ftohtë të vitit dhe acarimi i fytit apo kola është diça që shpesh na shqetësojë gjatë kësaj periudhe. Ndaj AgroWeb ju njeh sot me një recetë speciale, atë të karameleve me xhenxherfil, mjalë dhe limon, përbërës që janë tepër qetësues dhe kanë shije të mrekullueshme. Plus, ju mund t’i […]

nga AgroWeb më 1 June, 2022

Zbuloni Efektet e Dëmshme të Karameleve

Karamelet janë të parezistueshme herë pas here, por nëse jeni tepër të dhënë pas tyre, ateherë duhet të ndërgjegjësoheni për dëmet që shkaktojnë ato. Karamelet kanë një përmbajtje të lartë sheqeri dhe në shumicën e rasteve përmbajnë sasi të pashëndetshme yndyrnash dhe kalorish. Karamelet nuk përmbajnë ushqyes, që do të thotë se kaloritë e marra […]

nga AgroWeb më 11 August, 2021

Si t’i Ktheni Frutat Tuaja të Preferuara në Karamele – Përgatitja në Shtëpi

Karamelet shpesh imitojnë shijen e frutave dhe ëmbëlsinë e pakrahasueshme të tyre. Të dyja shumë të shijshme, por vetëm njëra e shëndetshme dhe sigurisht që e kuptoni që po flasim për frutat. Por frutat ndoshta nuk mund t’i konsumoni në çdo kohë pasi prishen më shpejt. Prandaj në këtë artikull AgroWeb.org ju tregon se si […]

nga AgroWeb më 18 June, 2018

Ëmbëlsira Unike me Xhenxhefil – Shije Mahnitëse

Xhenxhefili është një nga ushqimet më të mira për shëndetin e njeriut. Atë e gjejmë të freskët ose të tharë përgjatë gjithë vitit. Shija e tij është pikante, e veçantë dhe e pangatërrueshme. Nëse krahasoni shijen e xhenxhefilit të freskët me të thatin do të zbuloni se nxehtësia që përçon ky i fundit është shumë […]