lekundje termeti

Ndjesitë e Ankthit dhe Lëkundjes Pas Tërmetit – Psikiatria Shpjegon Përse Ndodh

Tërmeti i mëngjesit të 26 Nëntorit që tronditi disa qarqe të Shqipërisë duke filluar që nga Lezha, Laçi, Durrësi e...

Si të Përballoni Tërmetet në Ndërtesat e Larta – Këshillat e Ekspertëve

Këshilla e parë që jepet në raste tërmetesh është qëndrimi në ambiente të sigurta e të hapura, por jo gjithnjë...

Tronditet Korça, Dy Lëkundje të Fuqishme Tërmeti 4.5 Ballë, Mund Të Ketë Goditje të Tjera

Lëkundje tërmeti janë ndjerë sërish në Korçë. Lëkundjet u ndjenë rreth orës 16:21 në Korçë dhe nuk kanë qenë të...

Çfarë Po Ndodh ? Lëkundje Tërmeti dhe Ulje – Ngritje Ekstreme Temperaturash  

Lëkundje të forta tërmeti janë rregjistruar sërish sot në qarkun e Korçës. Sipas BalkanWeb.com bëhet e ditur se lëkundjet janë ndjerë...