nga AgroWeb më 23 May, 2022

Efektet Anësore të Antibiotikëve – Si e Dëmtojnë Organizmin dhe Cilat Janë Zgjidhjet Natyrale

Të dhënat shkencore tregojnë se nga viti 2000 deri në vitin 2015, përdorimi i antibiotikëve nga njeriu u rrit me 40-60 përqind. Sipas ekspertëve, nëse gjërat vazhdojnë me këtë ritëm, deri në vitin 2050 numri i të sëmurëve nga rezistenca ndaj antibiotikëve do të arrijë në 10 milionë. Situata tregon qartë se njerëzit po përdorin […]

nga AgroWeb më 13 May, 2022

Mbroni Sytë dhe Trurin nga Lodhja e Ekranit me Këto Tri Lloje Ushqimesh

E mbyllni ditën me dhimbje koke nga përdorimi i tepërt i kompjuterit  apo telefonit? Shikimi juaj është dobësuar dhe keni vështirësi në fokusim? Ju mund të jeni duke vuajtur simptomat  ndaj ekspozimit të madh ndaj dritës së ekraneve. Ekspozimi i vazhdueshëm ndaj ekraneve të kompjuterit, televizorit apo telefonit mund të shkaktojë probleme duke filluar që […]

nga AgroWeb më 31 March, 2022

Shkaqet e Lodhjes Dhe Përgjumjes – Si T’i Luftoni Ato

Shpesh mund të përballeni me një lodhje të befasishme, përgjumje dhe energji të ulët dhe shkaqet se përse kjo gjendje shfaqet janë të shumta. AgroWeb.org ju njeh në këtë artikull me disa prej shakqeve dhe mënyrave si t’i luftoni ato. Gjumë i pamjaftueshëm Gjumi i pakët mund të ndikojë negativisht në përqendrimin dhe shëndetin tuaj. […]

nga AgroWeb më 3 February, 2022

Si Të Kuptoni Simptomat E Diabetit Para Se Të Bëni Analizat

Sigurisht që është shumë e rëndësishme që kontrollet mjekësore të bëhen çdo vit për të kuptuar shëndetin e organizmit tuaj. Dhe normalisht që mjekun nuk nuk mund ta zëvendësojë askush. Por gjithsesi, ka disa simptoma të cilat ju mund t’i kuptoni që në shtëpi, e më pas të kërkoni konsultat e duhura. Vini Re Nëse […]

nga AgroWeb më 14 April, 2021

Arsyet Kryesore Që Shkaktojnë Dhimbje të Vazhdueshme Trupi

Dhimbja kronike mund të shkaktohet nga faktorë të ndryshëm që shpesh lidhen me moshën. Gjatë viteve, kockat mund të dëmtohen apo konsumohen duke shkaktuar dhimbje të vazhdueshme e të bezdisshme. Në rastet më të këqija kjo eksperiencë e pakëndëshme vjen si pasojë e lëndimeve apo dëmtimeve të nervave dhe trajtohet nga mjeku. Dhimbjet mund të […]