nga AgroWeb më 29 June, 2022

4 Arsye Pse Kosi Po Ju Jep Një Ndjesi Djegie

Kosi është një nga produktet më të shëndetshme të qumështit, i cili është i pasur me lëndë ushqyese të rëndësishme si kalciumi, vitamina B, fosfori, magnezi dhe proteinat. Gjithashtu, ai siguron një sasi të mirë probiotikësh të domosdoshëm për shëndetin e sistemit tretës. Por ka disa raste që gjatë konsumit të tij të mund të […]

nga AgroWeb më 23 June, 2022

Djegia në Kraharor nga Urthi – Shkaku dhe Zgjidhjet më të Mira Natyrale

Ndjesia e një vale djegëse që të përshkron kraharorin është gjithnjë e pakëndshme. Po flasim për urthin, që mesa duket ka tendencën të përkeqësohet gjatë përpjekjeve për të fjetur. A e keni pyetur veten përse urthi ndizet në mbrëmje?  Nëse jeni ulur ose jeni në këmbë, graviteti ndihmon në lëvizjen e ushqimit nëpërmjet ezofagut dhe në […]