nga AgroWeb më 8 September, 2022

Vlerat Ushqyese të Stikave të Pishës për Organizmin

Stikat e pishës kanë formën e një kokrre vezake dhe kanë një ngjyrë të fildishtë ose bezhë. Ato mund të konsumohen të papërpunuara ose të pjekura dhe konsiderohen shumë të shëndetshme për shëndetin. Pavarësisht emrit të tyre, stikat e pishës nuk janë pjesë e familjes së arrave. Në fakt ato janë fara, që vijnë nga […]

nga AgroWeb më 13 June, 2022

Pema E Jetëgjatësisë – Mjalti Çudibërës I Lisit

Lisi është një pemë shtatlartë, qindra-vjeçare, në familjen botanike të të cilës bëjnë pjesë edhe pema e lisit apo gështenjës. Lisi gjen përdorim kryesisht në industritë luksoze të drurit, por edhe për prodhimin e bojës dhe ofrimin e frutave mjekësore dhe terapeutike. Pema e lisit është një nga pemët më popullore në botë. Ai njihet […]

nga AgroWeb më 22 April, 2022

Rrëshira E Pishës Për Organizmin, Gjakun Dhe Imunitetin

Mjekësia popullore shqiptare është një thesar në traditën e vlerave kurative për shëndetin. Një nga përdorimet më unike shqiptare në botën e mjekësisë popullore është padyshim rrëshira e pishës. Në Shqipëri përdorimi i saj ka gëzuar një përdorim të gjerë në kurimin e shumë problemeve shëndetësore për dekada me radhë. Kjo substancë është përdorur prej […]

nga AgroWeb më 18 March, 2022

Shurupi Special I Luleve Të Pishës

Shija dhe aroma shumë dimensionale e këtij shurupi e bën atë krejt të veçantë. Lulet e freskëta dhe jeshile të pishës janë ideale për përgatitjen e një shurupi që do të ndezë ngjyrën dhe shijen e ëmbëlsirës suaj të preferuar apo recetave të mëngjesit. Pisha ka pikun e lulëzimit të saj në mes të majit. […]