Plogeshtia

Shenjat e Plakjes që Nisin më Herët se Rrudhat – Si t’i Dalloni

Njeriu që kur lind përjeton një plakje të vazhdueshme. Përpara moshës 25 vjeçare, trupi mund të rimëkëmbet në disa nivele,...

Nëntë Sinjalet Paralajmëruese të Anemisë në Trupin Tuaj

Anemia si pasojë e mungesës së hekurit është një nga llojet më të përhapura të sëmundjes. Megjithatë shumë njerëz janë...

Ujë, Mjaltë e Limon Esëll në Mëngjes për Imunitet të Fortë

Uji me limon është një nga mënyrat më të mira për të hidratuar organizmin dhe ofruar atij një dozë të...

Dhimbjet e Vazhdueshme dhe Depresioni – Cila Është Lidhja mes Tyre

Depresioni është një prej problemeve fillestare që mjekët përpiqen të diagnostikojnë kur trajtojnë raste të dhimbjeve kronike. Sipas tyre lidhja...

Kurat Natyrale Në Shtëpi Kundër Lodhjes Mendore

Lodhja mendore është drobitëse. Ajo nuk na lejon të përqendrohemi apo të mendojmë qartë. Njeriu lodhet mendërisht kur ka punuar...

Si Të Luftoni Plogështinë e Karantinës – Kujdesi Që Ju Duhet

Ekspertët parashikojnë se mund të duhet plot një vit që jeta jonë t’i rikthehet normalitetit, cilido qoftë ai. Për pasojë,...

Hithra, Spinaq, Lulerradhiqe – Si T’i Përdorni Kundër Lodhjes Dhe Plogështisë

Lodhja e vërtetë ka të bëjë me më shumë se ndjesia e të qenit të mbingarkuar apo përgjumur. Lodhja e...