nga AgroWeb më 3 August, 2022

Receta e Mrekullueshme e Makaronave Me Krem ​​Patëllxhani Dhe Djathë Kaçkavall

Çdo ditë kërkojmë receta të ndryshme, me shije unike, të thjeshta për t’u përgatitur dhe që nuk kërkojnë shumë kohë për tu përgatitur. Një nga perimet që mund të përshtatet në shumë receta gatimit dhe të ruajë shijen e veçantë është pikërisht patëllxhani. Patëllxhanët janë ndër më të përdorurit në gatime dhe jo pa qëllim. […]

nga AgroWeb më 8 April, 2022

Receta E Shijshme E Specave Me Thërrime Buke

Specat me thërrime buke janë një pjatë e shijshme, me origjinë nga disa rajone të Italisë Jugore. Kjo recetë është e shpejtë dhe e lehtë për t’u përgatitur. Mjafton që specat të gatuhen në një tigan dhe të aromatizohen me erëza, thërrime buke, djathë deleje, hudhra dhe kaperi. Specat me thërrime buke shërbehen si një […]

nga AgroWeb më 27 October, 2021

Supë me Panxhar dhe Salcë Kosi – Përse Duhet ta Provoni?

Nëse preferoni supat me lëng dhe shumë perime kjo është një recetë që duhet ta provoni patjetër. Ky miks mund të duket i pazakontë, por do ju pëlqejë që në shijimin e parë. Supa me panxhar dhe miks perimesh shoqërohet me një përbërës të veçantë që është salca e kosit. Provjeni ta gatuani edhe ju […]