nga AgroWeb më 10 November, 2022

Kek Me Krem Pastiçerie – Receta e Ëmbëlsirës Kremoze Dhe Të Parezistueshme

Keku me krem pastiçerie është një ëmbëlsirë ideale për t’u shërbyer në çdo rast. E ëmbël, e butë dhe e pareziztueshme, janë tre fjalët me të cilat AgroWeb.org do ta përshkruante atë më thjeshtë. Nëse dëshironi të sillni në tryezë një shije të tillë, provoni ta përgatisni vetë atë, duke ndjekur hapat si më poshtë. […]

nga AgroWeb më 21 October, 2022

Lulelakër e Pjekur me Djathë në Vetëm 20 Minuta – Për Një Darkë të Lehtë

Jeni lodhur nga lulelakëra në avull? Provo njëherë ta pjekësh! Pjekja i jep lulelakrës një shije dhe aromë gjalpi. Me vetëm pak lëng limoni dhe djathë kaçkavall do të keni një pjatë të shkëlqyer në tryezën tuaj. Lulelakëra e thjeshtë është pak e mërzitshme në shije, por kur e pjek apo e karamelizon është komplet […]

nga AgroWeb më 10 October, 2022

Bukë pa Maja e Mbushur me Djathë dhe Patate

Plot shije dhe aromë fantasike, kjo recetë nuk është aspak e vështirë për t’u përgatitur. Dhe duke qenë se nuk ka maja, nuk ka nevojë të prisni që brumi të ngrihet. Pjekja e saj në tigan e bën të panevojshme përdorimin e furrës. Kjo recetë është ideale për t’u përgatitur për çdo rast që dëshironi. […]

nga AgroWeb më 3 June, 2022

Brokoli të Pjekur në Furrë në Vetëm 20 Minuta

Brokoli i marinuar me vaj ulliri, lëng limoni dhe kripë është një mrekulli për shijen edhe si sallatë. Por shija e tij bëhet akoma edhe më e fortë kur po me këtë përzierje ju e piqni në furrë. Degëzat e brokolit bëhen sa krokante po dhe të buta nga nxehtësia e furrës, duke u kthyer […]

nga AgroWeb më 20 May, 2022

Role e Mbushur me Krem – Receta e Ëmbëlsirës me Shije Delikate

Kjo ëmbëlsirë është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur. Keku i ëmbëlsirës krijon një shtresë të plotë butësie e ndërsa mbushja kremoze i jep delikatesën e duhur. Mjafton të mësoni recetën klasike dhe më pas mund të lini imagjinatën tuaj të lirë për të krijuar mbushje nga më të ndryshmet. Duke nisur nga reçeli, mjalti […]

nga AgroWeb më 15 October, 2021

Supë Kremoze Me Brokoli – Receta e Shijshme e Vjeshtës

Supa me brokoli është një nga recetat që nuk duhet të mungojë në tryezën e dikujt që ka si qëllim rënien nga pesha. Ajo është e lehtë dhe shumë e shëndetshme. AgroWeb.org ju sugjeron më poshtë recetën e shijshme të supës së lehtë me brokoli dhe djathë kaçkavall, e cila është e pasur me proteina dhe […]

nga AgroWeb më 19 May, 2021

Patëllxhanë të Tiganisur me Hudhra dhe Uthull Molle

Me stinën e verës recetat fillojnë e bëhen më të lehta si në përgatitje po ashtu edhe për organizmin. Patëllxhani është një nga perimet më të mira për tretjen duke i bërë të gjitha pjatat që përgatiten me të perfekte për verën. AgroWeb.org ka publikuar receta të ndryshme ku patëllxhani është përbërësi kryesor. Kjo që […]

nga AgroWeb më 18 March, 2021

Oriz me Thjerrëza – Receta e Shpejtë në Vetëm 30 Minuta

Orizi është një nga ato produkte që mund të shoqërohet me çdo gjë. Ai përgatitet me perime, me mish në furrë, e gjejmë në recetat e supës madje edhe në ëmbëlsira. Duke qenë se orizi nuk mungon asnjëherë nëpër shtëpitë tona, AgroWeb.org ju sugjeron një recetë shumë të lehtë. Mund ta përgatisni sa herë që […]